7. díl: Vikingové - válečníci, mořeplavci, objevitelé a obchodníci

Kdo to byli Vikingové? Proč se jich bála celá Evropa? Jakým způsobem ovlivnili historii? Byli to jen Barbarští nájezdníci, nebo toho dokázali víc? Jak je možné, že se dokázali plavit na velké vzdálenosti bez kompasu? Co z nich dělalo tak úspěšné válečníky? Kdo byli jejich bohové? Jak vlastně takový Viking vypadal? Co je pravda a co jen hollywoodský výmysl? Tyto a další otázky se pokusíme zodpovědět v tomto představení.

V pořadu dále přiblížíme, jak fungovala vikingská posádka lodi, jejich válečnou strategii a v čem byl úspěch jejich výprav. Děti si vyzkouší, jak musela být sehraná posádka drakkaru a zkusí vytvořit některé štítové formace, které používali Vikingové v boji.

Dále se dozvědí něco o běžném životě, společnosti a zvycích seveřanů. Ukážeme některé mýty o Vikinzích a uvedeme je na pravou míru. Diváci se dozvědí, že to nebyli jen barbarští nájezdníci, ale podíleli se na vzniku některých státních útvarů ( např. Kyjevská Rus) a také čím ovlivnili evropské dějiny.

Dominantním prvkem představení je replika dlouhé vikingské lodi v poměru 1:4. Délka lodi 5 metrů, výška trupu 0,8 m, šíře bez vesel 1,5 m. (Toto jsou rozměry ve složeném stavu. Převáží se samozřejmě rozložená na segmenty a staví se až na místě v TV či jiném prostoru, kde se bude hrát! Pro realizaci představení je ale potřeba prostor cca 8 m do hloubky a 8 m do šířky!)


Tvorba www stránek eBRÁNA s.r.o. Internetový marketing eBRÁNA s.r.o.