Přehled umělců

Historický šerm

Pernštejni

Skupina historického šermu Pernštejni vznikla v roce 1997 jako zájmové sdružení. Od roku 2000 se šermu věnuje na profesionální bázi. Hlavní náplní skupiny jsou naučně výchovné pořady pro základní a střední školy s kterými účinkuje po celé republice. Každoročně pořádáme šermířská vystoupení, kde můžete na vlastní oči shlédnout dech beroucí ukázky nejrůznějších utkání či šarvátek.

Je možné je vidět i na českých hradech a zámcích, i když v posledních letech spíše ojediněle, neboť jsou plně vytíženi účinkováním v zahraničí.

Jinak se zabývají vystoupeními z období vrcholné gotiky, husitství, renesance a třicetileté války. Návštěvníci je mohli v posledních letech vidět na Valdštejně, Kynžvartu, Grabštejně, Potštejně či při pořádání městských slavností v Chlumci nad Cidlinou.


 

Orientální tanec

Bára Chaloupková

Vystoupení orientálního břišního tance, a to buď v klasickém kabaretním egyptském stylu nebo ve stylu orientálního folkóru anebo tribal dance stylu (tribal fusion). Možnost tance se svíčkami. Vstupy o délce cca 10 minut, je možné více vystoupení za sebou v různých kostýmech.

Počet tanečnic: 1 – 3


 

Dobové tance

Taneční divadlo Ballata

Tance lidové i dvorské z období gotiky, renesance i baroka vystoupení s ohni z období starých slovanů. Jedna z nejlepších profesionálnich skupin na našem území, která ma letité skušenosti z domácí i zahraniční scény.


 

Hortus Gratie

Hortus Gratie

Silák

Železný Zekon

Železný ZekonJedinečná zábavná silácká show pro malé i velké spojená s humorem a vtipem. Zekonova show, to je kompletní program pro varieté, galavečery i venkovní prezentace. Ohýbá železné pruty, trhá ocelová lanka a řetězy, předvádí silové levitace i fakírské prvky. A tímto se stal nástupcem legendárního gladiátora Františka Kocourka.

 

 


 

Fakír

Petr Fiedor

Petr Fiedor

Fakír a kaskadér pracující pro český i zahraniční film, držitel asi 30-ti českých a několika světových rekordů.

 

 


 

Kejklíř

Miloš Petrův

Miloš Petrův

Kejklíř, žonglér a bavič předvádějící středověké žonglérské umění za použití dobových rekvizit (devil stick, rondo diabolo apod.), vystupující převážně v zahraničí.

 


 

Loutkář

Jan Bílek

Jan Bílek

Herec, loutkář, bývalý dlouholetý člen loutkového divadla “Drak”.

 

 


 

Historická hudba

Historický kvartet Grál

Skupina využívá repliky středověkých nástrojů – šalmaje, cistry, středověké dudy apod.

Písně jsou zpívány nejen v češtině, ale také ve staroitalštině a latině. Trio nebo kvartet hudebníků doplňuje tanečnice, která mimo orientálních tanců k umocnění atmosféry pracuje také s ohněm.

 


 

Dobová řemesla a trhy